Su Arıtma Cihazları

DOĞAL MİNERALLERİ YOK ETMEDEN SUYU ARITARAK EŞSİZ LEZZET SUNAR

Gelişmiş ülkelerde milyonlarca kişi güvenle reverse osmosis sistem kullanmaktadır.

Water Blue su arıtma sistemleri berrak, kötü koku ve tat içermeyen, klor kokmayan, dengeli mineral yapısına sahip, mikroplardan arındırılmış ideal içme suyu sağlar.

1. ADIM Partiküllerin Temizlenmesi için Tortu Filtresi

Şebeke suyu, yapılan bağlanıyla önce gözenekleri 5 mikron olan ön filtreye gelir. Bu yüksek teknolojili filtrenin görevi, sudaki kaba kirleri, yani toz, kum, yosun, böcek gibi tortuları 5 mikron kadar temizlemesidir. 5 mikrondan büyük, su içinde asılı partiküllerin ve bakterilerin tutulduğu sediment filtre ile iyice berraklaşan suda, hala bazı mikroorganizmalar, erimiş kimyasallar ve mineraller bulunabilmektedir.

2. ADIM Klor ve Organik Maddelerin Temizlenmesi İçin Ön Karbon Filtre

Su, blok karbon filtreye gelir. Blok karbon filtrenin görevi, kötü tat, koku ve renge neden olan organik maddeler ile suda bulunan kloru ve varsa gazal kokuları temizlemektir

3. ADIM İleri Arıtım İçin Hiper Filtrasyon

Yarı temizlenmiş su, sistemin kalbi olan hiper filtrasyona kartuşuna gelir. Hiper filtrasyon yarı geçirgen bir zar yapısına sahiptir. En az 2.5 atmosfer basınç ile çalışır. Gözenekleri 8-10 agstron arasındadır. Hiper filtrasyon üzerinde; milimetrenin milyonda biri kadar gözenekler olan, yarı geçirgen zardan, suyun içinde çözünmüş olarak bulunabilen kurşun, civa, nitrat, arsenik, bakır gibi ağır metallerin, bakteri ve kireç gibi farklı kimyasallar ya da kirleticilerin geçebilme şansı yoktur. Hiper filtrasyon, moleküllerinin geçişine izin verirken, erimiş kimyasalların, mikro organizmaların ve zararlı minerallerin kusursuzca filtrelenmesi gerçekleştirir. Sadece su molekülleri ve insan sağlığı için faydalı anyon ve katyonlar bu filtreden geçer. Hiper filtrasyondan çıkan su gerçek sağlıklı içme suyudur. Hiper filtrasyonun günlük su verimi 200 litre civarındadır. Membrandan elde edilen sağlıklı içme suyu 8 litrelik emaye tanka gelir ve burada depolanır.

4. ADIM POST Karbon Filtre / Suyun Tat ve kokusunu düzenlemek, Mineral seviyesini yükseltmek için

Tanktan musluğa giden su lezzet kazanmak üzere hindistan cevizi kabuğu kullanarak performansı iki katlanmış post karbon filtreye gelir. Bu filtrenin görevi kokuya neden olan maddeleri temizleyerek, mikroorganizmaların oluşmasını engellemektir. Suyun tadını iyileştirmek için gümüş iyonları ile zenginleştirmiş, alkali ph seviyesi yükseltilmiş su, vücudumuzu besleyen kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum , demir, fosfor ve mineraller bakımından zenginleşir. Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur. Son aşamada su musluğa gelir. Böylece sağlıklı ve taze WaterBlue suyu güvenle içilmeye hazırdır.